Odcinek 52 – Smackdown 2019, czyli słuchacze polecają 25 narzędzi cyfrowych dla nauczyciela

Zgodnie z ubiegłoroczną tradycją, zapraszamy na odcinek Smackdown 2019, w którym poprosiliśmy naszych słuchaczy o polecenie 25 ulubionych narzędzi i zasobów cyfrowych do wykorzystania na lekcji. W tym odcinku dokonujemy też podsumowania ubiegłego roku, mówimy o zmianach, które wprowadziliśmy w naszym podcaście od ostatniego Sylwestra, a także rozmowiamy o planach EduGadek na przyszłość. W związku z tym, wyjątkowo ten odcinek trwa aż 55 minut, więc można go wysłuchać na przykład w dwóch turach.

Bardzo dziękujemy naszym słuchaczom, którzy nadesłali swoje rekomendacje. Są to, w kolejności występowania:

1) Tomasz Ordza
2) Ewa Przybysz-Gardyza
3) Małgorzata Kulesza
4) Adam Jurkiewicz
5) Anna Leszczyńska
6) Weronika Górska-Wolniewicz
7) Anna Albrecht
8) Marcin Dyś
9) Ewa Kempska
10) Justyna Klimczyk
11) Iwona Cugier
12) Justyna Jackowska
13) Sabina Piłat
14) Ewa Przybysz-Gardyza
15) Małgorzata Buszman
16) Jolanta Okuniewska
17) Barbara Ostrowska
18) Magdalena Krupińska
19) Joanna Hofman
20) Marta Kowalczyk
21) Justyna Bober
22) Sylwester Zasoński
23) Małgorzata Buszman (drugie wejście)
24) Kamil Getka
25) Zyta Bętkowska
26) Jarosław Lipszyc

Jednocześnie prosimy Was o wsparcie dla strony Wolne Lektury (wolnelektury.pl), polecanej przez prezesa fundacji Nowoczesna Polska, Jarosława Lipszyca, jako ostatni zasób w tym odcinku, a która od nowego roku musi przetrwać bez finansowania. Jeśli klikniecie na link powyżej, będziecie mogli złożyć datek na ich funkcjonowanie. Z góry dziękujemy w imieniu Twórców tej znanej i lubianej w polskich szkołach strony.

W komentarzach pod odcinkiem na naszej stronie facebookowej zapraszamy do wpisywania (albo „lajkowanie”) tych zasobów lub narzędzi z odcinka, które Wam się najbardziej podobają. W ten sposób (zliczając lajki pod komentarzami) wybierzemy Narzędzie EduGadek Roku 2019, a osobę, która je poleciła, zaprosimy jako głównego gościa do odcinka EduGadek w nadchodzącym roku.