Odcinek 29 (2.7) – Asia Krzemińska, czyli Zakręcony Belfer

Bohaterką 29 odcinka EduGadek jest Asia Krzemińska, polonistka związana ze Szkołami Mikron w Łodzi i ambasadorka programu e-Twinning.  Asia należy do społeczności Superbelfrzy RP. Jest autorką bloga Zakręcony belfer , wyznająca zasadę: dzień bez szalonego pomysłu, dniem straconym.

Co w tym odcinku?

 • Powidoki z Radomia i o pewnej nauczycielce ze Szwecji, która zaprosiła nas do wykonania skoku w nieznane
 • Jak to jest być ambasadorem programu e-Twinning?
 • Skąd nasz gość czerpie energię i gdzie znajduje czas na to, żeby robić tyle rzeczy?
 • Jak dobrze zorganizować swój czas? Przykład z życia.
 • Jak wyglądało przebudzenie do robienia świetnych edukacyjnych rzeczy u naszego gościa?
 • Skąd nasz gość bierze pomysły na swoje zakręcone lekcje?
 • Jaki jest przepis na to, żeby nauczyciel dobrze dogadywał się z rodzicami uczniów?
 • Czy trudno jest przekonać do wprowadzania innowacji nauczycieli przywiązanych do tradycyjnych metod? Jak się za to zabrać?
 • Jak się mają prawa dziecka do zakazów wychodzenia uczniów do toalety, które obowiązują w niektórych szkołach?
 • Jaką porażkę udało się Asi przekuć w sukces?
 • W jaki sposób budować autorytet u uczniów? Praktyczny przykład z życia polonistki.
 • Gdzie można znaleźć Zakręconego Belfra (Zakręconą Belferkę) w sieci?

Notatka Vitii

Materiały związane  z tym odcinkiem:

Wystąpienie Asi na konferencji Inspir@cje 2016

 

Webinarium „Zakręcone lekcje: kodowanie na humanie” z Asią Krzemińską i Sylwestrem Zasońskim
Sobotnie Szerowanie Zadań z Sensem

Padlet – tutaj jest link do wirtualnej tablicy korkowej

Wirtualna tablica korkowa Padlet, na której znajdziecie wpisy z opisami zadań domowych z sensem, ale i możecie tam umieszczać własne przykłady.

EduGadkowy SMACKDOWN

W podsumowaniu odcinka zapraszamy Was do współtworzenia ostatniego odcinka EduGadek w tym roku kalendarzowym, który będzie realizowany w formule „Smackdown”, czyli z wykorzystaniem materiałów nadesłanych przez naszych słuchaczy. Jeśli chcielibyście polecić innym swoje ulubione narzędzie (aplikację, program, stronę  internetową), z którego korzystacie w szkole, albo swoją ulubioną technikę czy jakiś pomysł na lekcję czy zadanie domowe, a może ulubioną książkę związaną z edukacją, to skontaktujcie się z nami przez Messengera i nagrajcie swoją krótką wypowiedź. Pamiętajcie, żeby zacząć nagrania od krótkiej informacji o sobie, swoim przedmiocie i szkole, w której uczycie. Drugim sposobem jest nagranie się na stronie narzędzia Vocaroo i przesłanie nam pliku nagranego w ten sposób.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcecie się nagrywać, prześlijcie informację o swoich ulubionym narzędziu, pomyśle, książce w formie tekstowej na edugadki@gmail.com lub w wiadomości przesłanej przez nasz edugadkowy Fanpage, a my odczytamy ten tekst w odcinku Smackdown.

Pamiętajcie, że wysyłając nagranie zgadzacie się jednocześnie na jego wykorzystanie przez nas!  Chcemy w ten sposób zgromadzić co najmniej 50 poleceń, którymi podzielimy się z naszymi słuchaczami. Jesteśmy bardzo podekscytowani tą wizją i mamy nadzieję, że pomożecie nam w jej realizacji. Swoje nagrania możecie przesyłać do 16 grudnia!